Home / Mobilya haberleri / Medcezir Dizisindeki Mobilyalar

Medcezir Dizisindeki Mobilyalar

The O.C dizisinin Türk uyarlaması olan Medcezir’in ev çekimleri Tuzla’da çekilmektedir. Bir sitede çekilen dizideki evlerin hem iç mimarisi hem de dış mimarisi birçok insanın ilgisini çekmiş ve resmen bir akım başlatmıştır. Peki, nedir bu dekorasyon ve neden bu kadar çok tutuldu?

Evlerde dış mekanda açık renk mimari özelliklerinin kullanıldığı Medcezir konseptinde evlerin içi de açık renkte. Bu bakımdan kullanılan mobilyalar renk bakımından da model bakımında da daha özgün hale getirilebilmiş.

Bilirsiniz ki beyaz renk, evlerde kullanımı en çok sevilen renklerden. Bunun nedeni ise hemen hemen her renk mobilyayı ve her tarz ev stilini kaldırabilir olmaları.

medcezir-yatak-odasi

Genelde küçük evlerde görmeye alıştığımız açık renk, aksine bir villada kullanılmış ve bunun yanında seçilen mobilyalar da köşe takımları ağırlı koltuklardan oluşmuş. Köşe takımı kullanılması mekanda açıklık yaratırken aynı zamanda daha samimi bir ortamı da yanında getirmiş.

Medcezir mobilyalarının bir diğer özelliği de sehpalar. Köşe takımlarının aksine sehpalar daha klasik. Ağır ve masif mobilyadan üretildiği belli olan bu orta sehpalarda da tercih edilen renk kahve ve tonları.

medcezir-sehpa

Duvarların siyah olması dolayısıyla kahve – siyah ağırlıklı kullanılan mobilyalar, evde klasik – modern arası bir çizgi oluşturuyor. Aynaların kıyılarında kullanılan süslemeler klasik Osmanlı motiflerinden oluşsa da aynanın geneline bakıldığında bu klasiklik pek de belli olmuyor.

Özellikle yatak odalarında kullanılan yatak başları da klasik bir görüntü sergiliyor. Yatak başlarındaki motifler, Akdeniz havasını canlandırırken yine kullanılan dolaplardaki modernlik bu motiflerle birleşebiliyor.

Girişte kullanılan klasik bir bank da dikkat çekiyor. Meşede yapılan bu oturma alanı, girişte hem kolaylık sağlıyor hem de evde sözü biraz az geçen klasik akımı destekliyor.

medcezir-koltuk-takimi

Check Also

klasik banyo

En Güzel Banyolar İçin Mobilya Seçimi

Banyo, evin en fazla dikkat çeken bölümüdür. Her ihtiyaç anında misafirler ve ev halkı tarafından ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also likeclose
counter