Home / Mobilya haberleri / Osmanlı Tasarımı Mobilya Takımları

Osmanlı Tasarımı Mobilya Takımları

Anadolu’nun el değmemiş halıları, kilimleri yanında Osmanlı İmparatorluğunun kültürü de vardır bu topraklarda ve ikisi de iki ayrı külttür. Bu bakımdan Osmanlı tasarımı mobilya takımları bir nevi klasik mobilya kategorisinde değerlendirilir. Tarihten alınan ve modernize edilmeden, orijinalliği kaybedilmeden evimize gelir Osmanlı tasarımı mobilya takımları…

Osmanlı tasarımı mobilya takımlarında genel ölçüt gösteriştir. Sonuçta bu mobilyalar saray mobilyalarıdır, padişah ağırlamış mobilyalardır. Bu bakımdan yerine göre ihtişamı da temsil ederler.

Osmanlı tasarımı mobilya takımları, renklerinden desenlerine kadar koca bir tarihi, bir imparatorluğu temsil eder. Bu bakımdan da biraz ağır mobilyalardır. Ayrıca bu mobilyalarda en iyi malzeme kullanılması da esastır.

Osmanlı tasarımı yatak odası takımları.

Osmanlı tasarımı yatak odası takımlarında en önemli ölçüt yatak başlıklarının gösterişli olmasıdır. Bugün modern mobilyalarda kullanılmayan ve artık ölme noktasına gelmiş oyma ve kakma sanatı, Osmanlı tasarımı yatak odası takımlarında yeniden işleniyor. Bu sanatlar, gösterişli yatak başlıkları için kullanılıyor. Osmanlı tasarımı yatak odası takımlarında hakim renkler altın – beyaz – siyah – kırmızı… Bu renkler hem canlı hem de insana enerji veren renkler olarak biliniyor. Üstelik yapılan işlemeleri de en net gösteren renk kümeleri bu renklerden oluşturuluyor.

osmanli-yatak-odasi-tasarimi

Osmanlı tasarımı yatak odası takımları için söylenecek son söz ise aydınlatma ve yatak dışında ayrıntılardan bahsetmek olacaktır. Osmanlı tasarımı yatak odası takımlarında aydınlatma şık avizelerle yapılırken genelde renkler, takımlar halinde oluşturuluyor. Yani modern yatak odalarında olduğu gibi uyumsuz renkler yerine tercih edilen iki rengin oluşturduğu bütünlük göze çarpıyor.

Osmanlı tasarımı salon takımları.

Salon, misafirlerimizi ağırladığımız hatta son zamanlarda oturma odası işlevi de gören evin büyük bir parçası. Salon her zaman diğer odalardan daha büyük ve daha önemlidir. Bu bakımdan salona seçilen koltuklar aslında tüm ev hakkında ipucu verir.

Salonlarında Osmanlı tasarımı salon takımlarını tercih edenlerin beğendikleri en özel şey salondaki aydınlatmalar oluyor. Osmanlı tasarımı salon takımlarında kullanılan zengin aydınlatmalar ve zaten açık renkli mobilyalar, salonunuzu ışıl ışıl gösterir. Bu bakımdan da mobilya ve aydınlatma uyumu oldukça mühimdir Osmanlı tasarımı salonlarda.

osmanli-koltuk-takimi-tasarimi

Osmanlı tasarımı salon takımlarını bütünlemek isteyenlerin bir tercihi de tavan askıları. Tavana asılan şık tavanlıklarla salonlar adeta küçük saraylara dönüşüyor.

Osmanlı tasarımı yemek odası takımları.

Tarihte Osmanlı devleti, yerde yeme alışkanlığını kaybetmemiştir. Taa ki Duraklama devrine kadar saraya masa girmemiştir. Ama günümüzde bu adet artık kaybolmuş durumda. Bu bakımdan da yemek masaları, Osmanlı’nın diğer mobilyaları feyiz alınarak modernize edilmiştir. Osmanlı stili bir yemek odası takımı özellikle Asortie mobilyanın çabasıyla kazandırılmıştır.

Osmanlı tasarımı yemek odalarının yemek masalarında, yatak başlıklarında kullanılan süslemeler kullanılıyor. Ayrıca vitrinlerin tutma yerleri de aynı sanata ev sahipliği yapıyor ve böylece güçlü bir tasarım esintisi oluşuyor.

osmanli-yemek-odasi-tasarimi

Osmanlı tasarımı yemek odası takımları bir bütün halinde güzelleşiyor. Yemek masasının sandalyeleri de ihtişamlı altın – beyaz işlemelerle saray mutfağının zenginliğini taşıyor adeta.

Osmanlı tasarımı mobilya takımları lüks işlemler farkıyla evinizin her yerine ayrı bir özenle üretiliyor. Banyodan yatak odasına salondan yemek odalarına kadar evin her köşesine giren Osmanlı tasarımı mobilya takımları yaşam alanlarına zengin dekorasyon kazandırıyor.

Check Also

klasik banyo

En Güzel Banyolar İçin Mobilya Seçimi

Banyo, evin en fazla dikkat çeken bölümüdür. Her ihtiyaç anında misafirler ve ev halkı tarafından ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also likeclose
counter