Home / Bebek Odası Dekorasyonu / 2016 Bebek Odası Modelleri

2016 Bebek Odası Modelleri

Heyecanla bebeklerini bekleyen anne ve babalar bebeklerinin odalarını hazırlamak için doğumdan aylar önce hazırlıklara başlarlar. Anne ve babaların bebek odası için hangi rengi seçecekleri, nasıl bir tasarım kullanacakları konusunda kararsızlık yaşamaları doğaldır.

Bebeklerinin uyuyacağı, oyunlar oynayacağı odasının, güzel ve ona yakışır olmasını isterler. Bebeklerinin odasını hazırlamaları için anne babalara hem ucuz, hem ufak detaylarla odasını düzenlemek için tavsiyelerde bulunulacaktır.

2016 Modern Bebek Odası Mobilya Takımları

Bebek odası dekorasyonları bebek odasının havasını değiştiren, güzelleştiren küçük detaylardır. İlk olarak lambalardan ve abajurlardan başlayacak olursak, renk değiştiren müzikli kaplumbağa gece lambaları bebeğinizin eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilir.

Ayrıca gece uyandığında korkmasını engelleyebilir. Bundan farklı olarak bebekler için farklı dönencelerde düşünebilir. Ya da değişik figürlerdeki sessiz gece lambalarını tercih edilebilir. Bu figürler o kadar çeşitli ki mutlaka beğeneceğiniz bir figür bulabilirsiniz. Bunun dışında değişik renk ve desenlerdeki tavan lambaları ile abajurlarda alternatiflerden olabilir.

2016-bebek-odasi-modelleri-2

Kapı süsleri özellikle bebeğe hoş geldin demek için önemli dekorasyon elemanlarındandır. Kapı süsleri için keçeli ürünlerle değişik motifler denenebilir. Ya da isme özel bebek odası kapı süsleri vardır ki bunlar en çok tercih edilenlerdendir. Değişik hayvan ve çizgi film figürlerinden çekmece ve dolap kulpları vardır. Bu kulplarda iyi tamamlayıcıdır.

Duvar kâğıdı kullanmak hem maliyet açısından uygun olmayabilir, hem de rengine, desenine karar vermek zor olabilir. Bunun yerine duvarları değişik renklerde boyanabilir. Bir duvar farklı renkte boyanabilir. Renk seçimi dikkatli yapılmalıdır. Bebeğin rahatça uyuyabileceği, onu rahatsız etmeyecek renkler seçilmelidir.

En Konforlu Bebek Odası Takımları

Bebek odası dekorasyonu için yeni moda trendlerden biri, bebeğin isminin baş harfini dekor olarak kullanmaktır. Bunu anneler evde kullanmadıkları düğmeleri kullanarak ya da boya kalemlerini kullanarak kendileri yapabilirler.

Böylece anneler bebeklerinin odasının dekorasyonunda el emeği göz nuru tasarımlar yapmış olurlar. Bu dekorlar sadece baş harfi değil, baş harfle beraber bebeğin ismi beraber kullanılarak değişik tasarımlar oluşturulabilir. Ayrıca bebeğinizin resimleriyle bebek odasını süslenebilir.

Sonuç olarak, bebek odası dekorasyonları için o kadar çok seçenek var ki mutlaka size uyacak, içinize sinecek dekorları satın alınabilir ya da anneler kendileri yapabilir. Bu yazıda anne ve babalara fikir verecek ürünlerden ve tasarımlardan bahsedilerek yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

Check Also

klasik banyo

En Güzel Banyolar İçin Mobilya Seçimi

Banyo, evin en fazla dikkat çeken bölümüdür. Her ihtiyaç anında misafirler ve ev halkı tarafından ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also likeclose
counter