Home / Ofis Mobilyaları / Ofis Dekorasyonunda Yenilikler

Ofis Dekorasyonunda Yenilikler

İş hayatımızda çeşitli iş ortamlarımız vardır. Kimileri dışarda çalışırken kimileri de ofis ortamında çalışmaktadır. Ofis ortamı, çalışılan şirketin karakterini göstermektedir. Dolayısıyla ofis ortamı gerek çalışanların verimli çalışabilmesi için, gerekse o şirketle birlikte iş yapmaya gelen diğer şirket yöneticilerinin kafasında olumlu bir iz bırakmak için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Ofis dekorasyonunu ofis malzemeleri denen raflar, koltuklar, masalar, sandalyeler gibi ortamın atmosferini doğrudan etkileyecek malzemeler oluşturmaktadır.

Ofis dekorasyonunda sadece göze çarpan, etkili malzemeler değil, aynı zamanda verimliliği arttıran, kullanışlı malzemelerden de yararlanılmalıdır. Aksi takdirde iş aksamalarına da sebebiyet verebilir.

Kurumsallığınızı Ön Plana Çıkaran Dekorasyonlar

Görüldüğü üzere Ofis Dekorasyonu organizasyonun sürdürülebilirliği için hayati bir önem taşımaktadır. Bu yüzden çalıştığımız ortamın tasarımı üzerinde dikkatle durmalıyız.

Son zamanlarda Ofis Dekorasyonunda Yenilikler göze çarpmaktadır. Tabii ki ilk izlenime önem verilmesi en başta gelen yeniliklerdendir. Uzmanlarca ofise giren bir çalışan ya da iş görüşmesine gelenler veya iş yapmak amacıyla ofise giriş yapanlar için ilk izlenim çok önemlidir.

ofis-dekorasyonunda-yenilikler-2

Bu, işletme logosunun çarpıcı bir şekilde bol ve canlı renkler kullanarak ofis duvarına yerleştirilmesi olabileceği gibi, ofis ortamına derinlik katan aynalardan yararlanılarak da olabilir. Ayrıca ışıklandırmaların da hem çalışanlar hem de ofise giriş yapan diğer insanlar için oldukça etkili olduğu ve gizli ışıklandırmanın da çok önemli ve etkili bir seçenek olduğu uzmanlarca belirtilmiştir. Ofislerimizde kullanılacak tabloların içeresinde de ışıklandırmalar kullanılarak ofisin etkileyiciliği arttırılabilmektedir.

Diğer bir ofis dekorasyonu yeniliği de klasik, dağınık görüntüdeki ofis dekorasyonlarına karşı savaş açmaktır. Yani çoğu işletmede uzun bir zaman çalıştıktan sonra çeşitli dosyalar masalarda veya raflarda dağınık bir görüntü oluşturmaktadır. Ve çoğu zaman düzenleyeceğimizi söylesek de erteleriz.

Dolayısıyla bu da işletmenin iş akışını etkilemektedir. Bu klasik görüntüye savaş açmak ve bu durumdan kurtulmak için arşivlenecek dosyalar ve arşivlenmeyecek dosyalar ayrılarak düzenlenmelidir. Böylece dekorasyona da zarar verilmemiş olacaktır.

ofis-dekorasyonunda-yenilikler-3

Sıradışı Ofis Mobilyaları ile Şık Dekorasyonlar

Ofiste çalışma masamızın kesinlikle güneş ışığını alan, özellikle pencere kenarlarında konumlandırılmasına dikkat etmeliyiz. Güneşi ışığını alamayacak bir ofis ise, çalışanların gözlerini yormadan canlı bir ışık sistemi ofis içerisinde kurulabilir. Ofislerin genelinde florasan lambalar tercih edilir. Beyaz olanları tercih edilmelidir. Bu hem elektrik tasarrufu sağlar, hem de beyaz ışık renginin huzur vericiliği ofis ortamınıza ferah bir görüntü katar.

Ofislerimizin dekorasyonunda tüm yukarıda saydığımız yenilikleri gerçekleştirirken kesinlikle çalışan sağlığını ve işletme bütçesini de hesaba katmalıyız. Sandalyelerden ışıklandırmalara, koltuklardan masalara hem kaliteli, hem sağlıklı, hem de işletme bütçesine uygun ofis malzemeleri kullanmayı göz önünde bulundurmalıyız.

Check Also

Ofis Koltuk Takımı Modelleri

İş dünyasında resmiyet kendini en çok ofislerde belli eder. Ofis dekorasyonlarında genelde kahverengi veya siyah ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also likeclose
counter