Home / Genel / En Güzel Banyolar İçin Mobilya Seçimi

En Güzel Banyolar İçin Mobilya Seçimi

Banyo, evin en fazla dikkat çeken bölümüdür. Her ihtiyaç anında misafirler ve ev halkı tarafından kullanıldığı için hem daha fazla dağınıklığa imkan veren hem de her daim şık  olması beklenen yerdir. Temizliği ve bakımı kadar seçilen mobilyalar ve aksesuarlar da o kadar önemlidir.

Banyoda Tarz Seçimi

Ev genel olarak hangi tarza yakın ise banyonun da o tarzla donatılması gerekir. Modern  ve klasik tarzlar içerisinden hangisi daha çekici geliyorsa onunla hem dizaynın hemde banyonun mobilya seçiminin yapılması esastır. İki tarzın karışımı bir durum söz konusu olduğunda kafası karışık bir banyo görünümü meydana gelecektir. Klasik tarz tercih edenlerin daha sade ve yumuşak tonları, modern tarz isteyenlerin ise güncel tarzlara uyacak şekilde parlak ve canlı renkleri kullanması önerilir.

klasik banyo tasarımları
Patara klasik banyo

Dar Banyoda Mobilya Seçimi

Küçük veya dar bir banyo için öncelikle açık renkli mobilyalar ve kumaşlarda yoğun olmayan desenler seçilmelidir. Aynı zamanda banyo mobilyalarında kullanılan ayna detayları banyoya aydınlık ve ferah bir izlenim verecektir.

Dar banyolarda klozet ve banyo dolaplarında pastel tonları ile silik renkler kullanılması gerekmektedir. Raflar duvara monteli olabilir, mobilyalar led aydınlatmalı olanlar tercih edilebilir. Büyük dolaplar kullanmak yerine kullanışlı ve ufak raflar iyi bir fikirdir. Kullanışlı zarif bir lavabo ve üzerinde aslında dolap olan bir ayna, mobilyalara uygun şirin bir çöp kovası, kapı kollarına kadar birbirine yakışan banyo eşyaları hiçte sıkıcı olmayan ferah bir atmosfer oluşturacaktır. Ayrıca küçük alanlar için banyoda kullanılacak mobilyaların çok fonksiyonlu olması gerekir. Aynı zamanda ayaklı lavabo dolabının yanına monte edilmiş ufak çekmeceler ise yarayacaktır.

klasik banyo dolapları
Miami klasik banyo

Büyük Banyoda Mobilya Seçimi

Büyük banyolar için ise daha koyu renkler tercih edilebilir ve boş alanları doldurmak için istenildiği kadar dolap kullanılabilir. Hem küvet hem duşa kabin banyonun çeşitli yerlerinde bulundurulabilir. İhtiyaca uygun yeri daraltmayacak sık banyo dolapları ile göz doldurulabilir.

Banyonun güzel bir yerine konulacak sık bir koltuk da geniş banyolar için tercih edilebilir.

Geniş banyolarda dolaplar ve ambiyansa uygun bir avize istenilen stilde modernliği sağlayacaktır.

Aynı zamanda evde kullanıcıların durumlarına bağlı olarak alçak iskemleler ve dolaplar, boydan aynalar, ulaşılabilir aydınlatma gereçleri geniş banyolarda kullanılabilir.

klasik banyo
Safir klasik banyo

Check Also

Evleriniz İçin Oturma Odası Mobilya Seçimi

Oturma odası, insanlar günlük yaşantılarını birden fazla alanlar geçirmektedirler. Ev ortamı, iş ortamı, arkadaş ortamı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also likeclose
counter